NORD FOTBAL CLUB  - oficiální stránky fotbalového klubu NFC Lichnov‚ z.s.

Rozhovory

 

 

 

Sám určitě víte, že Lichnov neprožíval za poslední léta dobré období, ale vašim příchodem se znova začalo svítat na lepší časy. Jak byl na tom tým po vašem příchodu?

Po mém odchodu v roce 2007 to měl nový trenér Petr Tichavský velmi těžké . Prakticky se mu rozpadl celý kádr ,který jsme budovali několik let a bohužel , nahradit takové kvalitní fotbalisty je téměř nemožné .Skončili : Petr Freisler , Petr Tichavský , Radim Šudák , Radim Babinec , Michal Polomský,Jaroslav Čapka, Lukáš Dědík , Marek Klečacký , František Musil , Petr Nohel . Výsledkem tohoto snažení byl pád do I.A. třídy , následně další rok do I.B. třídy. Při posledním utkání jarní části jsem byl požádán , zda bych to nechtěl opět zkusit . Rozhodoval jsem se mezi FC Libhoštěm a NFC Lichnovem , kterému jsem dal přednost . Výsledkem našeho snažení je podzimní vedení . Ale tak jednoduché to nebylo a nebude . Po několika trénincích jsem nabyl dojmu , že někteří hráči stávajícího kádru se odnaučili tvrdě pracovat na tréninku . Stále si myslí , že jejich forma bude kulminovat nebo se zvyšovat  bez kvalitní přípravy.  Je to vše v jejich hlavách a přístupu jak k tréninku tak k zápasu .

Před sezónou jste se chtěli vyhnout boji o záchranu. Jaký máte zatím názor na tuto sezónu ?

Umístění je i pro mě příjemným překvapením. Důležité bylo , že doma jsme prakticky kromě jediného utkání nezaváhali a patříme k nejlepším mužstvům. Tam vidím základ k úspěchu .

V první polovině sezóny měl Lichnov výkonnostní výkyvy. Co se stalo?

Určitě to chtělo a chce čas , abychom si na sebe zvykli . Někteří hráči mě znali z mého minulého působení , spousta hráčů je nových a zatím jim hledám ten nejlepší post , aby se ještě více zlepšila hra našeho mužstva . Taky jsme čekali na vyřízení přestupových formalit u dvou fotbalistů Mariána Šímu ( hostování z FC Kopřivnice )  a Zbyňka Melčáka ( hostování z Rakouska ) .

Rozdílná byla taky hra venku a doma.

Kromě dvou zápasů jsme zbývající zápasy odehráli v kombinované sestavě . Díky pracovnímu vytížení ,soukromým aktivitám , trestům za ČK nemohli nastoupit hráči základního kádru , což znamenalo hlavně v utkáních venku velké oslabení – byli to tito hráči – Malúš , Horák , Zeman , Beneš , Pustějovský , Kahánek . Taky zde musím vyzdvihnout kvalitu našeho trávníku s porovnáním s některými terény v naší soutěži.

Úžasné zápasy doma ale najednou zápas s Novým Jičínem a totální výbuch!

Na zápas jsme se připravili a hosté nás sestavou nepřekvapili . Nastoupili s borci , kteří mají divizní zkušenosti – Dvořák , Maciček , Bartoň , Strnadel . My jsme opět nastoupili bez Zemana a Malúše – směnnost . Od 27.minuty jsme vedli 1:0 , hosté hráli o deseti , ale po našich individuálních chybách v obranné fázi a po neproměnění dvou tutovek jsme utkání nezvládli a zaslouženě prohráli .

Lavička je sice mladá, ale když střídala, většinou to hře moc nepomohlo.

Tady vidím jediný , ale zásadní problém . Máme dobrý kádr , ale velice úzký . Do hry se postupně zapojovali talentovaní dorostenci Ondra Klimeš ( 17 let ) , Michal Růžička ( 18 let ) , Ondra Lipový ( 18 let ) , Petr Špaček (17 let ) , Klimeš Jan ( 18 let ) . Myslím si, že se rozhodně neztratili a jejich čas teprve přijde . Dva dorostence máme na hostování M.Růžička – VP FM , O.Klimeš – FC N.Jičín .

 

Těžký zápas jsme s Tichou zvládli, ale dělo se hodně i mimo hřiště, můžu poprosit, aby jste nám k tomu něco řekl?

Utkání máme nahrané na videozáznamu .Pětiminutové  přerušení hry kvůli hození dýmovnice na hrací plochu ,vniknutí domácího fanouška na hrací plochu a následné napadnutí hráče Horáka , po zákroku domácího obránce na našeho hráče Ondru Klimeše - utržená ledvina + následná hospitalizace v nemocnici , dosud leží v domácím ošetření, naši fanoušci byli vykázáni z prostoru mezi střídačkami na pokyn pomezního arbitra , k výkonu hlavního rozhodčího se nebudu vyjadřovat , není to v mé kompetenci . Ale chtěl bych jenom krátce k příspěvku na webových stránkách Sokola Tiché . Co k hostování hráče Romana Horáka u nás ? Celková atmosféra před začátkem utkání byla dost napjatá . Při rozcvičení domácí zjistili , že jsme údajně porušili domluvenou dohodu , že nenastoupí k utkání náš hostující hráč Roman Horák . Jako nový trenér NFC Lichnov , jsem začal připravovat mužstvo od 20.7.2010 již se stávajícím kádrem , mezi které patřil i Roman Horák . Nikým jsem nebyl upozorněn na tuto ústní domluvu , kterou ze zásady neuznávám ! Myslím , že k řádnému hostování jsme splnili veškeré požadavky , které byly předloženy ze strany Sokola Tiché , v opačném případě by asi nedošlo ke schválení . Jestli měl stávající výbor Sokola Tichá další požadavky ( nenastoupení hráče Horáka )  měl toto řešit jinou cestou než ústní dohodou nebo slibem . Prosím, neberme si příklady z profesionálního fotbalu ( Slávie , Sparta ) .Myslím si , že kdyby bylo více porozumění ze strany obou klubů k této choulostivé otázce , k tomuto nemuselo dojít . Přece nám jde o sport , hráč se chce ukázat fanouškům v jiném mužstvu , chce na sebe upozornit , předvést své kvality a dobré výkony – my se snažíme jim toto vše zakázat . Zkusme dál se oprostit od klubismu , od nevraživosti a pokusit se o další spolupráci v rámci daných možností .

A navážu na předchozí otázku: Jak to vypadá s Romanem Horákem? Zůstane hráčem Lichnova? Nebo se vrátí do Tiché?

Vždycky je to samotném hráči jak se rozhodne . Existuje spousta možností kterou alternativu si vybere . Prvním předpokladem je , že je oboustranný zájem hrát a trénovat u nás – v klubu NFC Lichnov . V tréninkové branži se pohybuji od roku 1986 a zažil jsem nespočet přestupů a hostování fotbalistů. Jestli – že se rozhodne  v současné době , že nechce kopat ve jmenovaném oddíle , tak s tím nic neuděláme . Musíme se uvědomit , že nejsou žádné páky hráče udržet , skoro žádný hráč do úrovně divize nestaví fotbal ve svých prioritách na přední příčky . V prvé řadě je starost o zaměstnání ( pracují na 3 směny , dvanáctky , dojíždění ) , rodina , osobní aktivity , futsal nebo malá kopaná a potom je teprve fotbal . Proto teď platí to Pospíchalovské „ fotbal nemá logiku „ . Samozřejmě je náš zájem tohoto fotbalistu u nás udržet i když to bude těžké, ale lámat přes koleno to nebudeme . 

Otázka kterou si klade snad každý fanoušek Lichnova. Má Lichnov zájem postoupit výše?

Teprve máme polovinu za sebou a jaro může být úplně jiné. Myslím si , že to máme dobře rozehrané a vše bude záležet na samotných hráčích jak se k tomu postaví a budou přistupovat . Je potřeba si uvědomit , že neúčast na tréninku každého jednotlivce zapříčiňuje rozladěnnost ,snižuje se soudržnost kolektivu  a otráví další trénující hráče . Za dané situace si myslím , že nám  tato třída naprosto vyhovuje – spousta derby utkání , všechno je relativně blízko . Podívejte se na situaci v I.A. třídě – Vlčovice – 9 bodů – 2 vítězství , Vepřovice – 15 bodů – 4 vítězství . Samozřejměse tomu bránit nebudeme, ale je to otázka financí , vhodném doplnění hráčského kádru a neposlední řadě musíme oslovit naše fanoušky dobrou a kvalitní hrou .

Co se týká marodů, nastoupí již na jaře Honza Neckář a Jan Černoch?

Myslím si , že oba dva se postupně zařadí do tréninkového procesu a budou patřit k oporám mužstva.

Plánujete příchod nějaké nové posily?

V hledáčku máme dva hráče , vše se uvidí po oslovení samotných hráčů a možném působení u nás . Posílení je prvořadou prioritou .

Před vámi je nyní pauza a pak zimní příprava.

Po skončení podzimní části dostanou hráči potřebnou pauzu ( některým začala již futsal liga ) , a předpokládám , že zimní příprava začne v pondělí 10.ledna 2011 v 15:30 na hřišti v Lichnově . Pátky máme blokovány v tělocvičně místní školy od 17:00 . Zda se přikloníme k tří tréninkovému cyklu v týdnu uvidíme až po zahájení přípravy . Letos upustíme od turnaje na umělé trávě , máme přislíbeny 2 utkání na umělce ve FM a  N.Jičíně , další minimálně 3 utkání zajistíme v průběhu prosince a ledna . Přeji všem hráčům , jejich manželkám a přítelkyním , výboru NFC Lichnov , všem fanouškům příjemné prožití svátků vánočních a mnoho osobních úspěchů v roce 2011.

Doufám , že se mi nezraníte na futsale .

                                                                                                                        Trenér – Svatopluk Chrobák

Ani ten největší optimista nemohl počítat s tím , že toto mužstvo bude bojovat o ty nejvyšší příčky v sezóně 2010 – 2011 v I.B. třídě.
 
 
 
 
 
ALE , pojďme bilancovat , co se podařilo ?
Vhodné doplnění hráčského kádru , postupné zařazování mladých ,
talentovaných dorostenců a v neposlední řadě i zlepšený přístup
samotných hráčů k mistrovským utkáním = podzimní vedení .
Ze třinácti odehraných utkání jsme vyhráli  9 zápasů , jenom 4 jsme
prohráli, ani jedna remíza . Celkově jsme nasbírali 27 bodů , máme
druhý nejlepší útok se skórem 30:24 .
 
 
Na těchto vstřelených brankách se podíleli tito hráči :
Zeman Marek - 6 , Horák Roman – 6 , Malúš Jirka – 5 , Melčák Zbyněk – 5 , Beneš Jirka – 3 , Babinec Radim – 1 , Pustějovský Martin  – 1 ,
Růžička Michal – 1 , Černoch Honza – 1 .
Nesmíme zapomenout na obdržené karty , kde patříme ke špičce v
naší soutěži - 46 - ŽK , 3 – ČK . Z těchto čísel můžeme usuzovat , že ne vždy jsme byli kvalitně připraveni na utkání ( psychické selhání ).
Je to otázkou pracovních , rodinných nebo osobních problémů ?
Toto si musí zodpovědět každý z jednotlivých hráčů. Na tomto poli nás čeká spousta práce !
 
 
Nejlepším hráčem podzimní sezóny byl vyhodnocen :
 
Radim Babinecstoperodvedl téměř ve všech zápasech kvalitní
a vyrovnané výkony , které byly podloženy dobrou tréninkovou morálkou. Jeho předností je důraz , dobrá hra hlavou , schopnost
předvídat a spolehlivě řešit danou herní situaci . Kapitánskou pásku
si plně zasloužil.

 

 

 
Na dalších místech bez udání pořadí jsou tito hráči :
 
Beneš Jiří
Horák Roman
Malúš Jirka
Melčák Zbyněk
Špaček Jaroslav
Zeman Marek
 
Samozřejmě i zbývající hráči tohoto kolektivu zaslouží poděkování   za předvedené výkony a věřím , že i v jarní části budeme pokračovat
v těchto dobrých výkonech , a při větším tréninkovém úsilí můžeme
pomýšlet na horní místa v tabulce.
Dále bych chtěl poděkovat celému výboru fotbalu NFC Lichnov , našim sponzorům a v neposlední řadě těm všem , pro které to děláme – lichnovským fanouškům !
 
  trenér - Svatopluk Chrobák
 
Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, mazat a jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

  • Používejte často nové bloky.
  • ENTER = nový odstavec.
  • SHIFT+ENTER = nový řádek.
  • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
  • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
  • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist